Indiba - zaawansowana technologia potwierdzona klinicznie

Intensywny rozwój technologii zarówno w branży beauty, jak i rehabilitacji spowodował, że większą uwagę nie tylko na skuteczność ale i bezpieczeństwo oraz nieinwazyjność. Oprócz możliwych do uzyskania efektów terapeutycznych i ich trwałości, zwraca się uwagę na przeciwwskazania do zabiegu oraz efekty niepożądane. Platforma Indiba oferuje przede wszystkim bezpieczne zabiegi, stosowane w kosmetologii, rehabilitacji, medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Dodatkowy brak wielu przeciwwskazań daje możliwość korzystania z zabiegów większej grupie pacjentów, np. tym z nowotworami czy chorobami autoimmunologicznymi.

Platforma Indiba dzięki opatentowanemu systemowi Proionic® stymuluje komórkową zewnętrzną i wewnętrzną wymianę jonów, dzięki czemu przywraca fizjologiczną aktywność komórek i umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie. Odpowiednia częstotliwość 448 kHz, zastosowana tylko i wyłącznie w platformie Indiba, zmusza jony do poruszania się z prędkością 10 nm/μs. Dzięki temu błona komórkowa odzyskuje swój naturalny potencjał elektryczny, zostają pobudzone biochemiczne reakcje w komórce i staje się ona lepiej przepuszczalna. Uzyskana optymalna aktywność komórek dzięki mobilizacji jonów skutkuje równoważeniem potencjału błony komórkowej, poprawieniem przenikalności błony komórkowej, utrzymaniem biologii komórki, poprawieniem krążenia i redukcją retencji cieczy (obrzęki, krwiaki i drenaż limfatyczny), zmniejszeniem i eliminacją toksyn i produktów przemiany materii, a także działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przyspieszoną regeneracją.

Sposób działania platformy Indiba opiera się na dwóch trybach pracy: pojemnościowym i rezystywnym. Dzięki wykorzystaniu elektrody kondensacyjnej można pracować na tkankach miękkich – głównie mięśniach, obniżając wewnętrzny opór tkankowy. Elektrodą rezystywną można pracować na głębszym poziomie i bardziej oporowych tkankach, takich jak stawy, więzadła czy ścięgna. Unikalny i opatentowany system PROIONIC® pozwala, w odróżnieniu od innych urządzeń pracujących na częstotliwości fal radiowych, na pracę w trybie termicznym i nietermicznym. Pozwala to na wykorzystanie Indiby w szerokim zakresie terapeutycznym – od biostymulacji komórek poprzez wpływ na unaczynienie, na hiperaktywacji komórkowej kończąc.

Biostymulacja oznacza działanie nietermiczne na tkankę i komórki. Częstotliwość 448 kHz wywołuje wewnątrztkankową biostymulację, która powoduje ruchy w matrycy pozakomórkowej, odżywienie komórek i zwiększenie metabolizmu komórki. Zakres ten wykorzystywany jest głównie do pracy przy współistniejącym stanie zapalnym. Można go wykorzystać w pracy ze świeżymi bliznami, w celu przyspieszenia gojenia, np. po operacjach plastycznych w obrębie powiek, twarzy czy ciała, w przypadku występowania trądziku i innych stanów zapalnych na skórze oraz występowania w obszarze zabiegowym bólu.

Delikatny wzrost temperatury w obszarze zabiegowym wspiera biostymulację poprzez wzrost mikrocyrkulacji tkankowej i rozszerzenie naczyń, dotlenienie komórek i tkanek, drenaż tkanki oraz dalsze zwiększenie metabolizmu komórki. Zakres ten jest wykorzystywany w terapii pacjentów po operacjach, w przypadku wystąpienia obrzęku, w celu drenowania okolicy zabiegowej, siniakach, a także w celu przygotowania pacjenta przed zabiegiem. Innowacyjnym zastosowaniem Indiby jest również jej skuteczność w zabiegach przyspieszających porost włosów i hamujących ich wypadanie.

Wyraźne odczucie ciepła w okolicy zabiegowej wspiera biostymulację i waskularyzację przez ogromny wzrost metabolizmu komórki, detoksykację tkanki i drenaż toksyn, zmianę równowagi w tkance, w celu zniwelowania zwłóknień i aktywacji wewnętrznych mechanizmów regeneracji komórki. Zakres ten pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w niwelowaniu cellulitu, wyraźnym wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki ze szczególnym uwzględnieniem ramion, brzucha, bioder, pośladków i ud, redukcji drugiego podbródka, niwelowaniu zmarszczek i ujędrnianiu skóry twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Przyczynia się do neokolagenezy, aktywuje fibroblasty i wpływa bezpośrednio na włókna kolagenowe.

Zabiegu Indiba nie można wykonywać tylko w trzech przypadkach:

 • u kobiet w ciąży,
 • u osób, mających rozrusznik serca,
 • u osób z zakrzepowym zapaleniem żył.

Oznacza to, że w każdym innym przypadku zabieg można wykonać. Daje to możliwość poszerzenia oferty dla osób dotąd wykluczonych, z możliwości korzystania z zabiegów aparaturowych, np. osób z aktywnym nowotworem czy w trakcie jego leczenia oraz u cierpiących na choroby autoimmunologiczne.

O bezpieczeństwie i skuteczności platformy Indiba i systemu PROIONIC® świadczy również:

 • przyznany certyfikat FDA,
 • certyfikat medyczny,
 • ponad 196 badań naukowych,
 • ponad 30 artykułów medycznych,
 • 10 artykułów dotyczących basic medicine,
 • 12 prac dyplomowych,
 • 9 prac doktorskich.

Możliwość wszechstronnego zastosowania platformy Indiba w terapiach medycznych (zabiegi okołooperacyjne, leczenie zmian, skórnych, terapia w stanach zapalnych) i kosmetologicznych (wyszczuplanie, ujędrnianie, redukcja zmarszczek,wypadania włosów, wspomaganie terapii przeciwtrądzikowych, rehabilitacja po operacjach plastycznych i zabiegach medycyny estetycznej itp.), wraz z jej potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwem stosowania, pozwala na rozszerzenie oferty zabiegowej w zakresie dotąd niedostępnym dla ogromnej grupy pacjentów, ale i zastąpienie wielu oddzielnych urządzeń jednym – bezsprzecznie innowacyjnym. 

Platforma Indiba, w przeciwieństwie do innych urządzeń, pozwala na wykonywanie zabiegów codziennie, a efekty widoczne od razu po zabiegu pogłębiają się jeszcze przez kolejne 30 dni. Serie zabiegowe dobierane są indywidualnie z pacjentem, aczkolwiek w większości przypadków zadowalające efekty uzyskuje się już po 6 zabiegach. 

Indiba – co to jest?

Wyobraź sobie jedno urządzenie, które pomaga na wiele zróżnicowanych problemów. Co więcej, robi to szybko, skutecznie i zupełnie bezboleśnie. Brzmi jak magia? A jednak, taka technologia już istnieje! To Indiba Deep Care, zwalczająca schorzenia, defekty i nieprawidłowości z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej, rehabilitacji, czy medycyny estetycznej. Indiba w fizjoterapii i Indiba w rehabilitacji w wielu przypadkach stanowi uzupełnienie terapii manualnej, dzięki czemu rezultaty leczenia są jeszcze bardziej spektakularne.

Terapia Indiba to innowacyjny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych o ściśle określonej częstotliwości 448 kHz. Platforma Indiba stymuluje wymianę jonów na poziomie komórkowym, pomaga odzyskać komórkom im pełną sprawność, uszkodzone komórki potrafi również zastępować nowymi. Zabieg Indiba to jedna z najnowocześniejszych, najszybszych i najskuteczniejszych metod fizjoterapeutycznych i kosmetologicznych, pozwalająca na usunięcie stanu zapalnego, pozbycie się toksyn, regenerację tkanek miękkich (takich jak mięśnie), jak i bardziej oporowych (jak ścięgna czy stawy), pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg Indiba – na czym polega?

Procesy przebiegające podczas użycia platformy Indiba są dość złożone. Opatentowana częstotliwość fal radiowych mobilizuje jony komórkowe do poruszania się z prędkością 10 nm/μs. To z kolei przywraca naturalny potencjał elektryczny błonie komórkowej i powoduje pobudzenie reakcji biochemicznych w komórce. Następstwem takiego działania jest poprawa przenikalności błony komórkowej, usprawnienie krążenia, redukcja obrzęków i krwiaków, ułatwiona eliminacja toksyn, intensyfikacja działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego, a w rezultacie – wyraźnie przyspieszona regeneracja.

Z punktu widzenia Pacjenta najważniejsze w działaniu terapii Indiba są:

 • bezpieczeństwo;
 • bezbolesność (Pacjent odczuwa jedynie uczucie ciepła);
 • natychmiastowe efekty, które pogłębiają się przez kolejne 30 dni;
 • możliwość codziennego wykonywania kolejnych zabiegów.

Terapia Indiba – sprawdź, kiedy INDIBA DEEP CARE Ci pomoże!

Indiba ma bardzo szerokie zastosowanie. To doskonały wybór, między innymi jeśli:

 • od lat nieskutecznie walczysz z trądzikiem;
 • masz problem z bliznami pooperacyjnymi lub zrostami;
 • cierpisz na przewlekłe lub pourazowe bóle kręgosłupa, biodra, karku;
 • skarżysz się na dolegliwości związane z dysfunkcjami miednicy mniejszej (jak obniżenie czy wypadanie narządów, nietrzymanie moczu);
 • jesteś po złamaniu lub zwichnięciu;
 • intensywnie uprawiasz sport i po kontuzji szybko chcesz powrócić do pełnej sprawności;
 • cierpisz na zapalenie kości czy stawów.

Co istotne, Indiba efekty daje zawsze, bez względu na to, czy cierpisz na problemy przewlekłe, czy ostre. Bez większego znaczenia jest także czas pojawienia się problemu. Przykładowo, Indiba na blizny daje spektakularne efekty zarówno w przypadku blizn świeżych, jak i takich, które powstały w przeszłości.

Indiba – przeciwwskazania

Terapia Indiba ma tę niezaprzeczalną przewagę nad wieloma innymi innowacyjnymi rodzajami terapii fizjoterapeutycznych, że ma bardzo ograniczone przeciwwskazania. INDIBA DEEP CARE to zabieg, którego nie można wykonać jedynie w trzech przypadkach:

 1. u kobiet w ciąży;
 2. u osób z rozrusznikiem serca;
 3. u osób z zakrzepowym zapaleniem żył.

Oznacza to, że technologia Indiba nie wyklucza z puli pacjentów osób z chorobami nowotworowymi czy schorzeniami autoimmunologicznymi.

Indiba Pruszków – gdzie na zabiegi?

Jeśli chcesz pozbyć się bólu, przykrych dolegliwości i czekasz na spektakularne efekty w krótkim czasie, terapia Indiba jest właśnie dla Ciebie! Gdzie Indiba w Pruszkowie czeka na Ciebie? Zapraszamy do Instytutu Fizjoestetica! Gwarantujemy profesjonalną obsługę, pełne zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego Pacjenta.

Jeśli chodzi o INDIBA DEEP CARE cena zabiegu zależna jest od obszaru leczenia, ilości wymaganych spotkań oraz ich częstotliwości. Zapraszamy do kontaktu z Fizjoestetica, rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz zaproponujemy leczenie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb!

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane