Poznaj Nasz Zespół

Dr n. med. Emilia Kurowska

Założycielka Instytutu Fizjoestetica,
fizjoterapeutka, fizjoterapeutka
uroginekologii, naturoterapeutka. Trener
Indiba Active.

Założycielka i właścicielka Instytutu Fizjoestetica. Od lat związana z medycyną sportową (15 lat w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie). Posiada stopień doktora nauk, jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie wykłada anatomię funkcjonalną i kinezjologię. 

W swojej pracy w zakresie dolegliwości bólowych, kontuzji i leczenia pooperacyjnego nieustannie poszukuje nowych, jeszcze bardziej skutecznych rozwiązań. Wykorzystuje także medycynę naturalną, którą z powodzeniem łączy ze wspomaganiem pacjentów zabiegami wykorzystującymi najnowsze dostępne technologie. Ze względu na fakt, iż sama jest kobietą i mamą, ogromną część swojej pracy poświęca uroginekologii oraz pracą nad holistycznym podejściem do zdrowia.

Pomimo wieloletniego doświadczenia i stopnia doktora nauk nieustannie dba o rozwój zawodowy. Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu m.in. medycyny manualnej, naturoterapii, integracyjnej terapii blizn, powięziowych technik stosowanych w leczeniu kręgosłupa lędźwiowego i dna miednicy, uroginkekologii, fizjoterapii w uroginekologii oraz ginekologii i położnictwie, GRAL, neuromobilizacji w terapii manulanej, Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (Basic oraz Advanced), treningu motorycznego, kinesiology taping czy masażu. Dodatkowo jest także absolwentką wielu kursów specjalistycznych oraz trenerką Indiba.

mgr Klaudia Nader
Fizjoterapeutka

Absolwentka Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w terapii blizn po cesarskim cięciu oraz operacjach ortopedycznych, fizjoterapii układu oddechowego oraz rehabilitacji po operacjach ręki i kończyny górnej. Z uśmiechem na twarzy niesie pomoc tam gdzie jest ona potrzebna, aby jak najskuteczniej i najefektywniej przywracać Pacjentom zdrowie. 

W swojej pracy wykorzystuje m.in. terapię manualną, techniki na tkanki miękkie oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia. W Instytucie Fizjoestetica pracuje również z Pacjentami zmagającymi się ze stanami napięciowymi i stresowymi. Jednym z obszarów jej zainteresowań zawodowych jest psychosomatyka. 

Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu m.in. masażu tkanek głębokich, GRAL terapia manualna, integracyjnej terapii blizn, diagnostyki i terapii przepony czy pinoterapii.

mgr Klaudia Biniek
Kosmetolog, Trycholog

Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie na kierunku fizjoterapia oraz Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunku kosmetologia ze specjalizacją Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, a także studia magisterskie ze specjalizacją Manager Ośrodków Spa i Wellness. 

Zamiłowanie do naturalnego piękna oraz zainteresowanie odnową biologiczna i pracą z ciałem, a przede wszystkim modelowaniem sylwetki, walką z cellulitem i nadwagą przy użyciu zaawansowanych technologii Hi-tech, sprawiły, że terapie przy użyciu Indiby Deep Care w jej rękach są czystą przyjemnością. Dzięki swojej wiedzy, doświadzceniu oraz wykorzystaniu najnowszych technologii jest w stanie pomóc pacjentom odpowiednio wymodelować sylwetkę, wygładzi twarz i pozbyć się zmarszczek. Dodatkowo jest w stanie doradzić co pacjentka może zrobić w domu, aby terapia była jeszcze bardziej efektywna. 

Jej drugą specjalizacją jest trychologia, czyli prościej mówiąc walka z wszelkimi problemami związanymi z włosami i skórą głowy. 

Dodatkowo pomaga naszym pacjentom w szybszym powrocie do formy i regeneracji po wszelkich urazach czy przeciążeniach przy pomocy szerokiej gamy urządzeń nowej generacji w naszym gabinecie.

mgr Aleksander Świątek
Fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Rehabilitacji. W swojej praktyce łączy fizjoterapię i treningi medyczne,  specjalizując się w terapii powięziowej i terapii ruchem.
Najczęściej pracuje z pacjentami ortopedycznymi i bólowymi, pomaga im wrócić do pełnej sprawności, ale również  pracującymi biurowo, jak i amatorskimi sportowcami. Zdobywał doświadczenie w Polsce i Niemczech pracując w klinice ortopedycznej i sportowej oraz w Portugalii, gdzie współpracował z siatkarską drużyną zespołu Benfica Lizbona oraz  w USA gdzie pełnił rolę trenera personalnego. 

Uważa, że wielu dolegliwości i bólu można uniknąć stosując prawidłową terapię opierającą się na fuzji wiedzy i doświadczenia, umożliwiającą  spojrzeć na pacjenta całościowo. Urozmaica proces rehabilitacji  wykorzystując obszerny wachlarz ćwiczeń dostosowanych do poziomu pacjenta.
Łączy pasję, wiedzę i doświadczenie podczas pracy z pacjentami. Duży nacisk kładzie na edukację i samoświadomość swoich podopiecznych, gdyż tylko dobra współpraca i dbałość w swoim środowisku życia może przynieść pozytywny skutek terapeutyczny.

Dla dobra swoich pacjentów doskonali cały czas swój warsztat. Ukończył kursy i szkolenia z zakresu m.in. treningu medycznego, terapii manualnej, PNF, masażu tkanek głębokich w ujęciu klinicznym, treningu personalnego, terapii powięziowej, fizjoterapii w geriatrii z elementami nowoczesnych metod terapii, masażu czy kinesiology tapingu.

mgr Karolina
Wiertel-Badysiak
Fizjoterapeutka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Obecnie studiuje osteopatię na uczelni Fico-Mum i interesuje się całościowym podejściem do pacjenta. Wiele wpływu miała na nią wieloletnia praca z doktor Edytą Biernat- Kałużą, wraz z którą ma kilka publikacji naukowych. Obszary jej głównych specjalizacji dotyczą bólów kręgosłupa lędźwiowego, problemów z brzuchem (m.in. refluks, zaparcia), leczenia poczucia permanentnego zmęczenia. Z pasją zajmuje się pracą z młodymi sportowcami – wyznając zasadę, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu m.in. koncepcji PNF, kinesiotapingu i kinesiotapingu kobiet w ciąży, masażu, osteopatycznego wsparcia pacjentów z depresją, leczenia problemów wisceralnych u Pacjentów, pracy z pacjentami geriatrycznymi.

Malwina
Cella
Masażystka, Dietetyczka, Specjalistka suplementacyjny

Jest masażystką, dietetykiem i specjalistą suplementacyjnym. Jej pasją jest poszerzanie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod dbania o ciało. Do swojej pracy podchodzi holistycznie, skupia się na procesach przeciwstarzeniowych. 

Przywiązuje ogromną wartość do prawidłowych nawyków żywieniowych, wprowadza indywidualnie dobraną suplementację, tak, aby klient widział poprawę kondycji ciała i skóry.

Podstawą jej pracy jest uśmiech i profesjonalizm.

mgr Magdalena Ronisz- Grotowska
Osteopatka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu w Leuven (Belgia). Posiada 10 letnie doświadczenie zawodowe, które nieustannie uzupełnia dodatkowymi szkoleniami. Od kilku lat jej główną pasją jest osteopatia i praca z kobietami, które wspiera na każdym etapie ich życia. W terapii Magda bardzo podkreśla jak ważna jest świadomość ciała w procesie zdrowienia.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu m.in. koncepcji PNF, oceny neurorozwojowej niemowląt, kinesiology tapingu, masażu tkanek głębokich, terapii manualnej, wisceralnej, technik osteopatycznych w ginekologii i położnictwie, akupunktury medycznej i suchego igłowania, podejścia osteopatycznego do kobiet w ciąży i po porodzie oraz fizjoterapii w ginekologii i położnictwie.

Beata Siuda
Hirudoterapeutka

Jest hirudoterapeutą. W swojej codziennej praktyce leczy pacjentów z wielu chorób przy pomocy Pijawki lekarskiej. Stosowane przez nią metody pozwalają skutecznie leczyć lub wspomagać leczenie bólu oraz wielu chorób układu krążenia, układu trawiennego, górnych dróg oddechowych, bólu stawów oraz kręgosłupa, trudno gojących się ran czy też schorzeń skórnych.

Jak sama wskazuje, celem jej pracy, a zarazem największą motywacją są zadowoleni i zdrowi pacjenci, którzy powodują, iż stale poszerza swoją wiedzę oraz doskonali swoje umiejętności.

Oprócz hirudoterapii obszarem jej zainteresowań są także właściwości lecznicze ziół. Obecnie stale poszerza swoją wiedzę w tym obszarze w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane