Rehabilitacja w Fizjoestetica w Pruszkowie

Co to jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to nieodzowny element leczenia wielu typów schorzeń. W definicji zaproponowanej przez WHO możemy przeczytać, że jest to kompleksowe działanie mające na celu przywrócenie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności osobom niepełnosprawnym fizycznie, jak i psychicznie. W wielu przypadkach pozwala na powrót zdolności do pracy oraz pełnego funkcjonowanie w społeczeństwie.

W Polsce rehabilitacja jest powszechna, co oznacza, że każdy ma do niej prawo — bez znaczenia jest rozpoznanie, wiek czy rokowania przy danym schorzeniu. Działania powinny być rozpoczęte możliwie jak najszybciej i być prowadzone kompleksowo, przy użyciu wielu techniki oraz typów terapii, gdy jest to potrzebne.

Warto także zaznaczyć, że dobra rehabilitacja w Pruszkowie to działanie ciągłe. Rozpoczęty proces należy kontynuować aż do osiągnięcia założonego celu. Nie należy spodziewać się rezultatów po jednorazowej wizycie nawet u najlepszego w swoim fachu specjaliście.

Jakie korzyści przynosi rehabilitacja?

Rehabilitacja to rozwiązanie dla każdego, kto na skutek ostrego lub przewlekłego schorzenia, a także urazu boryka się z ograniczeniami w funkcjonowaniu. Dzięki różnym ćwiczeniom i zabiegom możliwe jest powrócenie dobrego stanu zdrowia oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych.

W gabinecie fizjoterapii (również w naszym gabinecie rehabilitacji w Pruszkowie) można także zminimalizować lub spowolnić skutki przewlekłych schorzeń, które powodują niepełnosprawność.

Jakimi technikami przeprowadza się rehabilitację?

Jak napisano wcześniej, rehabilitacja to obszerny zestaw technik. Jednym z bardzo często stosowanych elementów jest fizjoterapia (kinezyterapia, masaże oraz fizykoterapia), jednak aby lepiej dopasować leczenie, a efekty były szybsze i bardziej zadowalające wdrażane są także inne metody:

  • balneoterapia,
  • elektroterapia,
  • hydroterapia,
  • kinezyterapia,
  • leczenie dźwiękiem,
  • magnetoterapia,
  • magnetostymulacja,
  • światłolecznictwo,
  • termoterapia.

Ważne jest jednak, aby nie dobierać samodzielnie formy rehabilitacji — warto w tej kwestii zaufać specjalistom, którzy na podstawie wywiadu będą mogli dobrać optymalną terapię. Pozwoli ona na osiągnięcie maksymalnie najlepszych efektów w możliwie najkrótszym czasie.

Przeciwwskazania do zabiegów rehabilitacji

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o przeciwwskazania do zabiegów rehabilitacyjnych, ponieważ zastosować można szereg metod oraz technik pozwalających na przywrócenie sprawności, a każda z nich ma swoje odrębne ograniczenia.

Przed rozpoczęciem procesu należy omówić z lekarzem lub rehabilitantem wszelkie wątpliwości i zgłosić wszystkie choroby, ponieważ mogą one stanowić przeciwwskazanie do wykonania danego treningu czy zabiegu, a także w niektórych przypadkach zagrożenie dla zdrowia i życia.

Czy na rehabilitację w Pruszkowie trzeba mieć skierowanie?

Istnieją dwie możliwości skorzystania z rehabilitacji. Pierwsza z nich to wizyta w przychodni rehabilitacyjnej w Pruszkowie w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ. W tym przypadku konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, czyli takiego, który pracuje w ramach umowy z NFZ. Gdy wybór padł na prywatną rehabilitację w Pruszkowie, skierowanie nie jest wymagane.

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane