Rehabilitacja stopy w Fizjoestetica w Pruszkowie

Dla kogo zabiegi rehabilitacyjne stopy?

Stopy są szczególnie narażone na różnego rodzaju przeciążenia i urazy i to nie tylko wśród sportowców. Kontuzje, wypadki, schorzenia mogą się zdarzyć każdemu! Gdy stopa ulegnie urazowi lub boli w wyniku zmian zwyrodnieniowych albo chorobowych, codzienne funkcjonowanie jest znacznie utrudnione. Niesprawna stopa uniemożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się, a każdy dzień okupiony jest bólem.

Aby przywrócić sobie komfort życia bez bólu i w pełnej sprawności, niezbędna jest rehabilitacja stopy. Profesjonalna pomoc, obejmująca zabiegi rehabilitacyjne na stopę to szansa na szybszą regenerację tkanek, znaczne lub całkowite zwiększenie ruchomości w obrębie stopy oraz możliwość redukcji bólu już od pierwszej wizyty!

Rehabilitacja stopy w Pruszkowie - z jakimi dolegliwościami można się zgłosić?

Rehabilitacja stopy to nie tylko rehabilitacja po złamaniu pięty, czy w ogóle rehabilitacja stopy po złamaniu. To również rehabilitacja śródstopia, leczenie halluksów, czy przywracanie sprawności po wybiciu palca. Wbrew pozorom, do rehabilitanta zgłaszają się nie tylko osoby czynnie uprawiające sport. Istnieje wiele przyczyn bólu stopy i ograniczenia ruchomości kończyny dolnej. W Fizjoestetica rehabilitacja stopy rozpoczyna się od właściwego rozpoznania oraz indywidualnego doboru odpowiedniego leczenia.

Stosujemy tradycyjną fizjoterapię opartą o terapię manualną, uzupełnioną o zabiegi z zakresu fizykoterapii oraz wspieraną innowacyjną technologią INDIBA Deep Care ®. U nas szybko i skutecznie pozbędziesz się bólu oraz odzyskasz sprawność w stopie i znów będziesz cieszyć się życiem!

Zabiegi rehabilitacyjne na stopę w Pruszkowie

W Instytucie Fizjoestetica w Pruszkowie oferujemy rozmaite zabiegi rehabilitacyjne na stopę, dobrane do indywidualnych potrzeb każdego z naszych pacjentów. Na to, które zabiegi obejmować będzie rehabilitacja stopy, wpływ ma wiele czynników, m.in.:

  • postawiona diagnoza;
  • występowanie dolegliwości bólowych;
  • występowanie obrzęku;
  • stopień zaawansowania zmian w obrębie stopy;
  • ogólny stan zdrowia pacjenta.

Aby właściwie dobrać leczenie, nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad medyczny oraz zlecają konieczne badania. Zgłaszając się do naszego gabinetu możesz spodziewać się zabiegów z zakresu terapii manualnej, masażu, fizykoterapii (m.in. fali uderzeniowej, leczenia laserem wysokoenergetycznym), stosujemy również popularną i skuteczną terapię narzędziową, m.in. igłoterapię suchą i pinopresurę. Nasze zabiegi rehabilitacyjne na stopę uzupełnione są terapią INDIBA, w innowacyjny sposób wspierającą usuwanie stanów zapalnych, uśmierzanie bólu i regenerację tkanek. Rehabilitacja w Pruszkowie przebiega wieloetapowo, a to, z których zabiegów aktualnie korzysta pacjent, zależne jest od stopnia poprawy samopoczucia oraz tempa reagowania stopy na leczenie.

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane