Rehabilitacja kolana w Fizjoestetica w Pruszkowie

Rehabilitacja kolana – kiedy warto się na nią zgłosić?

Staw kolanowy bywa przez nas niedoceniany. A przecież każdego dnia umożliwia nam pełną sprawność, swobodne poruszanie się, stanie, chodzenie czy bieganie. Kłopoty z kolanami – mniejsze czy większe – skutecznie potrafią odebrać radość życia i utrudniać wykonywanie wielu czynności.

Choć powszechnie panuje przekonanie, że niezbędna jest tylko rehabilitacja po artroskopii kolana, czy ogólnie pojmowana rehabilitacja po operacji kolana, przypadków, w których warto zgłosić się do specjalisty jest o wiele więcej.

Rehabilitacja kolana po skręceniu, rehabilitacja po urazie kolana, ból i obrzęk kolana niewiadomego pochodzenia czy przeciążenie stawu kolanowego w wyniku intensywnie prowadzonych treningów sportowych – wszystko to są sytuacje kwalifikujące się do tego, by odwiedzić gabinet fizjoterapeuty.

rehabilitacja kolana w Pruszkowe Instytut Fizjoestetica
fizjoterapia kolana w Pruszkowie w Instytucie Fizjoestetica

Rehabilitacja stawu kolanowego – co daje?

Jeśli zastanawiasz się, czy po artroskopii kolana potrzebna jest rehabilitacja, albo co zrobić, by po kontuzji kolana szybciej wrócić do sprawności i regularnych treningów sportowych, najprawdopodobniej nie wiesz, jakie zalety niesie ze sobą rehabilitacja stawu kolanowego.

Rehabilitacja po urazie kolana powinna zostać podjęta jak najszybciej, ponieważ:

  • skróci to czas cierpienia;
  • zmniejszy liczbę koniecznych zabiegów;
  • zapobiegnie konieczności przeprowadzenia zabiegów operacyjnych w przyszłości.

Pamiętaj również o tym, że rehabilitacja kolana ma działanie:

  • przeciwbólowe;
  • przeciwzapalne;
  • przeciwzakrzepowe;
  • przyspieszające regenerację.

Zabiegi rehabilitacyjne na kolano mają więc działanie kompleksowe, zapewniając Ci życie bez bólu, przywracając sprawność i doskonałe samopoczucie.

Rehabilitacja kolana – jakie zabiegi obejmuje rehabilitacja na kolano?

Warto zaznaczyć, że fizjoterapia po urazach stawu kolanowego czy zwalczanie przypadłości związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi kolana to nie tylko ćwiczenia rehabilitacyjne kolana. Indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu, to tylko sposób na to, by wspomóc rehabilitację kolana przeprowadzaną w gabinecie fizjoterapeuty.

Zabiegi rehabilitacyjne na kolano to szereg zróżnicowanych zabiegów fizjoterapeutycznych, dobieranych w zależności od przypadłości pacjenta oraz stanu stawu kolanowego. W naszej klinice Fizjoestetica tradycyjna terapia manualna jest uzupełniana o innowacyjne rozwiązania, które dają świetne efekty już od pierwszego zabiegu. Sprawdź platformę Indiba, która skutecznie uśmierzy ból, zniweluje obrzęk i przyspieszy regenerację tkanek w zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny sposób!

Jak wygląda rehabilitacja kolana? Rehabilitacja kolana w Pruszkowie

To, jak wygląda i ile kosztuje rehabilitacja kolana zależne jest od wielu czynników. Im wcześniej zgłosisz się do specjalisty ze swoją przypadłością, tym mniejsza seria zabiegów Cię czeka – a więc i koszt leczenia będzie znacznie niższy.

Pierwsza wizyta to zawsze szczegółowy wywiad i dokładna ocena stanu pacjenta. Podczas niej rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości, odpowiemy na pytania i przedstawimy optymalny plan leczenia. Wybierzemy zabiegi, które w jak najkrótszym czasie i w jak największym stopniu będą mogły pomóc Ci na Twoje dolegliwości. Potrzebna Ci rehabilitacja kolana? Nie czekaj, zgłoś się do nas już dziś i daj sobie szansę na życie bez bólu i ograniczeń!

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane