Rehabilitacja ręki w Fizjoestetica w Pruszkowie

Rehabilitacja ręki - kiedy jest potrzeba?

Ręce to nieoceniona część ludzkiego ciała. Są nam potrzebne przy wykonywaniu większości codziennych czynności. Całkowita lub częściowa niesprawność kończyn górnych to znaczne utrudnienie. W wielu przypadkach – zwłaszcza, gdy ograniczenie sprawności ręki spowodowane jest przebytym urazem – kończynie można przywrócić sprawność. Potrzebna jest do tego profesjonalna pomoc. Rehabilitacja ręki przyda się każdemu, kto cierpi na ból i/lub niesprawność kończyny górnej spowodowaną urazem, zmianami zwyrodnieniowymi, chorobą czy przeciążeniem ręki np. w wyniku wykonywanego zawodu czy uprawianego sportu. Najczęściej fizjoterapia ręki to:

  • rehabilitacja ręki po złamaniu (zwłaszcza rehabilitacja ręki po złamaniu kości promieniowej i rehabilitacja ręki po złamaniu nadgarstka);
  • rehabilitacja ręki po udarze;
  • rehabilitacja dłoni, np. po zwichnięciu nadgarstka czy wybiciu palca.

Rehabilitacja ręki nie tylko przywraca całkowitą lub częściową sprawność w kończynie górnej, ale i uwalnia od długotrwałego bólu przynosząc ukojenie i pozwalając na nowo cieszyć się z życia.

Masz rękę niesprawną po odniesionej kontuzji, obolałą z powodu przeciążenia lub zmagasz się z ograniczoną ruchomością w ręce w wyniku choroby? Już dziś uwolnij się od bólu – rehabilitacja ręki to Twoja szansa na lepsze życie!

Jak długo trwa rehabilitacja ręki

Trzeba pamiętać o tym, że rehabilitacja to nie jednorazowe działanie, a długofalowy proces. Aby leczenie przyniosło odpowiednie rezultaty, należy przejść przez kilka jego etapów. Choć – dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych i połączeniu ich z klasycznym podejściem do fizjoterapii – efekty mogą być widoczne i odczuwalne już po pierwszej sesji terapeutycznej, rehabilitacja ręki wymaga czasu, cierpliwości i systematyczności.

Niezbędne jest również zaangażowanie pacjenta, ponieważ rehabilitacja dłoni czy całej ręki nie kończy się w gabinecie fizjoterapeuty. Poza zabiegami leczniczymi przeprowadzanymi w placówce, równie istotne jest wyrobienie sobie przez pacjenta odpowiednich nawyków oraz samodzielne wykonywanie ćwiczeń wspomagających przywrócenie ręce sprawności.

Jak wygląda rehabilitacja ręki?

Rehabilitacja ręki w Pruszkowie w Instytucie Fizjoestetica to połączenie sprawdzonych, klasycznych metod z innowacyjnymi rozwiązaniami. Przebieg rehabilitacji ręki każdorazowo ustalany jest indywidualnie, w zależności od złożoności konkretnego przypadku i potrzeb danego pacjenta. Stosowane przez nas metody leczenia to:

Fizjoterapia ręki w naszym gabinecie wspierana jest przez nowatorską technologię INDIBA Deep Care ®, która znacznie przyspiesza regenerację tkanek, usuwanie stanu zapalnego i pomaga szybko oraz skutecznie pozbyć się bólu.

Rehabilitacja ręki w Pruszkowie - gdzie się udać?

Pierwszym krokiem w udanej rehabilitacji ręki jest wybór odpowiedniej placówki fizjoterapeutycznej. Rehabilitacja ręki w Pruszkowie w gabinecie Fizjoestetica to jedna z możliwości! Wykwalifikowana kadra, nowoczesne metody leczenia, które są bezpieczne i skuteczne, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz dogodna lokalizacja to tylko niektóre spośród licznych zalet, jakie odnajdziesz w naszym Instytucie Fizjoestetica. Umów się na pierwszą wizytę i przekonaj się osobiście, że potrafimy skutecznie walczyć z bólem i ograniczeniem sprawności!

Chcesz umówić się na wizytę?

lub

Uzupełnij swoje dane